Na górę

Program tegorocznych obchodów odpustowych – 22.07.2015 r.

20 lipca (poniedziałek) – o godz. 21.00, Apel Maryjny – przy grocie z pielgrzymami rowerowymi ze Strzelec Krajeńskich zdążającymi na Jasną Górę. W tym miejscu nadmienię, że pielgrzymi będą w Długiej Goślinie ok. 18.00, nocują w szkole, ale jak zwykle proszą drogich parafian o możliwość skorzystania z kąpieli w domach. Ponieważ Pielgrzymi będą tym razem gośćmi odpustowymi, pięknie byłoby zadbać o poczęstowanie ich jakąś drożdżówką.

21 lipca (wtorek)godz. 20.00, Wigilia św. Marii Magdaleny – początek na boisku szkolnym, przybycie Marii Magdaleny z nieba i procesja do kościoła na nieszpory; zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież. Zakończenie Apelem Maryjnym przy grocie.

22 lipca (środa) – godz. 19.00, uroczysta suma odpustowa ku czci Patronki naszej parafii z liturgicznym wprowadzeniem w urząd nowego proboszcza; po Eucharystii plenerowa agapa, czyli biesiada parafialna wokół kościoła; proszę o kontakt z sołtysami w sprawie podzielonych odpowiedzialności za przygotowanie odpustu. W trakcie biesiady będzie miał miejsce koncert muzyki chrześcijańskiej, a na zakończenie „światło do nieba”.

23 lipca (czwartek) – godz. 19.00 – czuwanie „Czemu płaczesz?” (J 20, 15) przed Jezusem Eucharystycznym zakończone nieszporami, na które zapraszam szczególnie tych, którzy płaczą, są smutni, żyją w związkach niesakramentalnych, mają nieuregulowaną relację z Bogiem.

24 lipca (piątek) – godz. 18.00 – odpustowy dzień chorych i samotnych „Smutek wasz zamieni się w radość” (J 16, 20); Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych; proszę o pomoc w dotarciu do kościoła, tych, którzy samodzielnie nie mogą się przemieszczać. (Z uwagi na warunki panujące w naszym kościele nie będziemy już organizować spotkania dla chorych w ramach Światowego Dnia Chorego w lutym).

  1. W związku z przygotowaniami do odpustu proszę o kontakt przedstawicieli Akcji Katolickiej i młodych przygotowujących się do bierzmowania.
  2. Żeby dzieci się nie nudziły, ogłaszam konkurs plastyczny pod tytułem:

„Moja Przyjaciółka – Maria Magdalena” (technika dowolna, format A4); prace przynosimy

21 lipca na spotkanie z Marią Magdaleną na szkolnym boisku. Dla wszystkich uczestników konkursu będą przygotowane ciasteczka – „Magdalenki” wypiekane specjalnie na odpust, a autor najciekawszej pracy otrzyma Nagrodę Proboszcza.

  1. Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc, zainteresowanie, życzliwość i złożone ofiary. Niech Pan Bóg wszystkim daje pokój serca, abyśmy razem dojrzewali do nieba, gdzie czeka na nas nasza Patronka. Wszystkim goszczącym na terenie naszej parafii życzymy pięknych wrażeń i bliskości dobrych ludzi, a nade wszystko Boga. Życzę dobrej niedzieli i owocnego tygodnia pracy lub odpoczynku.

 

 

Ks. Jan Kwiatkowski

proboszcz

 

Podziel się

PP
Menu