Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj (4 czerwca) obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej, jest to jednocześnie ogólnopolskie święto dziękczynienia. Po Mszach św. zbieramy dodatkowe ofiary do puszki na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Czerwiec w tradycji Kościoła dedykowany jest kultowi NSPJ. W tym tygodniu cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali odmawiając Litanie do NSPJ podczas komunii św., a w Oktawie Bożego Ciała podczas procesji.
 3. We wtorek (6 czerwca) o godz. 9.00 w kościele w Łopuchowie rozpocznie się uroczystość nadania imienia i poświęcenia sztandaru Szkole Podstawowej w Łopuchowie. Całej Społeczności Szkolnej składamy z tej okazji szczere gratulacje.
 4. Także we wtorek od godz. 17.30 w kościele parafialnym możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Proszę rodziców dzieci klas czwartych o pomoc w przygotowaniu do świętowania rocznicy Komunii św. poprzez Spowiedź św.
 5. W środę (7 czerwca) trzecioklasiści wraz z opiekunami udają się z pielgrzymką dziękczynną do Grobu św. Wojciecha – Patrona Polski i naszej Archidiecezji – oraz do Sanktuarium Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Wyjazd autokarem z Długiej Gośliny (parking przy plebanii) o godz. 8.15, z Łopuchowa (przy kościele) o godz. 8.30.
 6. Także w środę od godz. 18.00 na podwórku przy plebanii przygotowywanie dekoracji ołtarzowych. W tym roku zapraszam mieszkańców Wojnówka, Sławicy, Łopuchowa i Brzeźna. Miejsce celebry przygotowują parafianie z Długiej Gośliny. Osoby, którym zależy na godnym przeżyciu uroczystości Bożego Ciała proszę o zainteresowanie się zadaniem i ewentualny kontakt z proboszczem.
 7. W czwartek (8 czerwca), będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. tego dnia o godz. 30 w Łopuchowieo godz. 10.00 Msza św. polowa dla całej Parafii na placu przed kościołem parafialnym. Dziękować będziemy za cud obecności Jezusa w Eucharystii i tym największym skarbem chcemy podzielić się z całym światem. Dlatego po Mszy św. polowej ruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną zatrzymując się przy czterech ołtarzach kolejno: przy domu Państwa Dreger, przy kapliczce Serca Jezusowego, naprzeciw domu Państwa Nowickich i na schodach plebanii. Tego dnia swoją rocznicę I Komunii świętować będą dzieci czwartych klas. Dzieci są obecne na Mszy św. polowej przy ołtarzu w strojach odświętnych i idą w procesji przed NS razem z trzecioklasistami. Na tej Mszy św. swój biały tydzień rozpoczynają dzieci I Komunijne Bardzo serdecznie zapraszam trzecioklasistów wraz z opiekunami do uczestniczenia we Mszach św. i procesjach oktawy Bożego Ciała (w piątek, w poniedziałek, i w środę – o godz. 18.00 w Długiej Goślinie; we wtorek o godz. 18.00 w Brzeźnie; w sobotę o godz. 19.00 w Długiej Goślinie; w niedzielę o godz. 10.00 w Łopuchowie, w czwartek (15 czerwca), zakończenie Oktawy, o godz. 18.00 w Sławicy). O obecność i pomoc w czasie procesji Bożego Ciała proszę druhów OSP. Proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek (8 czerwca) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

oraz wspominamy:

 • w poniedziałek (5 czerwca) św. Bonifacego, biskupa, męczennika;
 • w sobotę (10 czerwca) bł. Bogumiła, biskupa, patrona archidiecezji;
 1. 21 czerwca pielgrzymka służby liturgicznej, oazy i kolędników parafialnych do Warszawy. Koszty przedstawię po Bożym Ciele
 2. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Pamiętajmy o składce inwestycyjnej.
 3. Zachęcam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu