Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2023 r.

 

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną, zebraliśmy 3100 zł. Bóg zapłać.
 2. We wtorek (26 września) o godz. 17.00 w kościele w Długiej Goślinie zbiórka ministrantów i lektorów.
 3. W czwartek (28 września) o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 4. W sobotę (30 września) przez Długą Goślinę przebiegać będzie trasa „Eucharystycznej sztafety”, której celem jest promocja Kaplic Wieczystej Adoracji istniejących w Murowanej Goślinie i Wągrowcu oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych. Uczestnicy tego wydarzenia zatrzymają się przy naszym kościele o godz. 11.00. Będzie to okazja do wysłuchania krótkiego świadectwa i rozmowy. Zapraszam wszystkich parafian, a w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania (to kolejne spotkanie na drodze przygotowań do sakramentu bierzmowania) oraz Służbę Liturgiczną i oazę.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w piątek (29 września) – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafaela;

oraz wspominamy:

 • w środę (27 września) – św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
 • w czwartek (28 września) – św. Wacława, męczennika;
 • w sobotę (30 września) – św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła;
 1. Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2023/2024 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 3 października 2023 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie http://www.fundacjajanapawla.org.pl/
 2. Fundacja zaprasza także serdecznie na Koncert „Perły polskiej piosenki lat 60. i 70.”, który odbędzie się w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 17:00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie (ul. Mściszewska 10). Na koncercie pojawią się utwory m.in. Marka Grechuty, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy a wykonają je Dawid Krzyk wraz z instrumentalistami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wstęp wolny. Koncert będzie okazją do finansowego wsparcia dzieła stypendialnego Fundacji.
 3. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

ks. Marcin Kwiatkowski, proboszcz

Menu