Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, X Niedziela Zwykła, 9 czerwca 2024 r.

 

W świecie, którego doświadczamy, często napotykamy bolesne skutki grzechu. Odczuwamy niepokój, dysharmonię, nieład, pogubienie. Dlatego też ufając Bożemu miłosierdziu przychodzimy na niedzielną Eucharystię, by Boża obecność naprawiła w nas to, co grzech tak mocno zaburzył. Pozwólmy Bogu, by nas odnalazł w tej Eucharystii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

 1. Trwa peregrynacja relikwii św. Wojciecha w rodzinach Długiej Gośliny.
 2. Nabożeństwo czerwcowe w naszej Parafii w tym tygodniu: we wtorek i środę w Długiej Goślinie o 17:30 z Adoracją Najświętrzego Sakramentu, a w sobotę i w niedziele przed Eucharystiami w Łopuchowie.
 3. Zapraszam na spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek: Msza św i spotkanie formacyjne na plebanii.
 4. Zapraszam na spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej w środę: Msza św i spotkanie formacyjne na plebanii.
 5. W czwartek we wspomnienie św. Antoniego obchodzimy święto Brzeźna. O godz. 18:00 Msza św w intencji mieszkańców przy figurze, a po niej różaniec fatimski.
 6. 27 czerwca organizowana jest pielgrzymka dla Służby Liturgicznej i Oazy do „Korzeni na Szlaku Piastowskim” w drodze powrotnej dołączymy do modlitwy o powołania naszego dekanatu w Gnieźnie. Zapraszamy parafian do zapisywania się u p. Jadwigi.
 7. W liturgii Kościoła w tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie bł. Bogumiła – patrona diecezji,
  • we wtorek wspomnienie św. Barnaby,
  • w środę – bł. Jana Nepomucena Chrzana i towarzyszy – męczenników,
  • w piątek – bł. Michała Kozala,
  • w sobotę – bł. Jolantę – patronkę diecezji.
 8. Zapraszam na nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
 9. Zmarła śp. Łucja Kotula zamieszkała w Długiej Goślinie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu.

 

ks. Marcin Kwiatkowski, proboszcz

Menu