Na górę

Ogłoszenia Duszpasterskie, XV Niedziela zwykła, 10 lipca 2016 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • poniedziałek (11 lipca) św. Benedykta, opata, patrona Europy, patrona Sławicy
 • wtorek (12 lipca) św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
 • środa (13 lipca) świętych Andrzeja, Świerada i Benedykta pustelników
 • piątek (15 lipca) św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła
 • sobota (16 lipca) NMP z Góry Karmel
 1. Dzisiaj (10 lipca) między godziną 16.00, a 19.00 na placu zabaw w Sławicy świętować będziemy I część dnia Patrona tej wsi św. Benedykta.

Orientacyjny plan spotkania:

ORA – I Nieszpory z Uroczystości św. Benedykta

LABORA – Nauka kaligrafii, ćwiczenia w iluminacji tekstów, czytanie reguły św. Benedykta, spotkanie z hafciarką, nauka rysowania na komputerze

GAUDE – Tańce lednickie, quizy, słodkie „co nie co”

 1. Jutro (11 lipca) w poniedziałek o godz. 19.00 na tym samym placu modlić będziemy się na uroczystej Eucharystii ku czci św. Benedykta. Po mszy św. agapa, którą zakończymy Apelem Maryjnym.
 2. W poniedziałek 11 lipca zatrzymują się w naszej Parafii na nocleg pielgrzymi XXVIII Pielgrzymki Rowerowej Strzelce Krajeńskie – Jasna Góra. Około 80 osób przybywa między 16.00, a 17.00 na teren Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie. Pielgrzymi tradycyjnie proszą nas o możliwość umycia się i z korzystania z toalety. O godzinie 18.45 nasi goście udają się autokarem do Sławicy, aby wspólnie z nami świętować dzień św. Benedykta.
 3. We wtorek (12 lipca) na godz. 19.00 zapraszam na plebanię sołtysów wsi wchodzących w skład naszej Parafii. Podsumujemy rok naszej współpracy i omówimy szczegóły dotyczące tegorocznego Odpustu Parafialnego.
 4. W piątek (15 lipca) na Mszę Świętą wieczorną zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca, a także zainteresowanych dołączeniem do tej wspólnoty. Po Mszy Świętej spotkanie na Sali Wiejskiej.
 5. Od 17 – 21 lipca można przeżyć kilka dni według reguły św. Benedykta w Opactwie Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt osobisty ze mną.
 6. Przed nami Uroczystości Odpustowe Patronki naszej Parafii. Z woli Papieża Franciszka dzień 22 lipca dedykowany Św. Marii Magdalenie został podniesiony w całym kościele do rangi święta. Tego roczne obchody włączają się w przeżywanie ŚDM na poziomie diecezji. Tego dnia gościć będziemy młodych pielgrzymów z Czech, Niemców z naszej partnerskiej parafii z Greiffenbergu, a sumie Odpustowej o godz. 19.00 przewodniczyć będzie Prymas Senior Arcybiskup Henryk J. Muszyński. O szczegółach całych obchodów „magdalenek” poinformuję w przyszłym tygodniu.
 7. Polecam „Przewodnik Katolicki” i tygodnik „Idziemy” dla poszerzenia horyzontów wiary.

 

 

Ks. Jan Kwiatkowski

proboszcz

Podziel się

PP
Menu