Na górę

MAGDALENKI 2015

Program obchodów odpustowych

20 lipca (poniedziałek) – godz. 21.00, Apel Maryjny z pielgrzymami rowerowymi ze Strzelec Krajeńskich zdążającymi na Jasną Górę,   grota przy kościele w Długiej Goślinie.

21 lipca (wtorek) – godz. 20.00, Wigilia św. Marii Magdaleny, początek na boisku przy Szkole Podstawowej w Długiej Goślinie, przybycie Marii Magdaleny z nieba i procesja do kościoła na nieszpory (zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami i młodych)

22 lipca (środa) – godz. 19.00, uroczysta suma odpustowa ku czci Patronki naszej parafii z liturgicznym wprowadzeniem w urząd nowego proboszcza, plac przy kościele w Długiej Goślinie, po Eucharystii plenerowa agapa, czyli biesiada parafialna wokół kościoła, a na zakończenie „światło do nieba”.

23 lipca (czwartek) – godz. 19.00 – czuwanie „Czemu płaczesz?” (J 20, 15) przed Jezusem Eucharystycznym zakończone nieszporami w kościele parafialnym (zapraszamy szczególnie tych, którzy płaczą, są smutni, żyją w związkach niesakramentalnych, mają nieuregulowaną relację z Bogiem).

24 lipca (piątek) – godz. 18.00 – odpustowy dzień chorych i samotnych „Smutek wasz zamieni się w radość”

(J 16, 20); Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w kościele parafialnym (zapraszamy chorych i samotnych).

 

 

Ks. Jan Kwiatkowski

proboszcz parafii św. Marii Magdaleny

W Długiej Goślinie

Podziel się

PP
Menu