Na górę

Czuwania ze św. Józefem

SERCE JÓZEFA

czuwania wielkopostne 2021

 

W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU ZAPRASZAMY NA CZUWANIA PRZY KRZYŻU ZE SZCZEGÓLNYM UDZIAŁEM ŚW. JÓZEFA, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W DŁUGIEJ GOŚLINIE O GODZ. 20.00.

KOLEJNE CZUWANIE 19. MARCA (liturgiczna uroczystość św. Józefa) BĘDZIE TAKŻE TRANSMITOWANE ONE LINE NA KANALE YOU TUBE PARAFII W DŁUGIEJ GOŚLINIE.

150 lat po ogłoszeniu św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego, papież Franciszek postanowił przypomnieć nam o mężu Maryi, i jak napisał w liście z tej okazji, „podzielić się …kilkoma osobistymi refleksjami na temat tej niezwykłej postaci, tak bliskiej ludzkiej kondycji każdego z nas (…) Pragnienie to narastało w ciągu minionych miesięcy pandemii, w których możemy doświadczyć, pośród dotykającego nas kryzysu, że nasze życia są tkane i wspierane przez zwykłe osoby – zazwyczaj zapominane – które nie występują w tytułach gazet i magazynów, ani na wielkiej scenie ostatniego show, lecz niewątpliwie dziś zapisują decydujące wydarzenia na kartach naszej historii (…) Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych (…) Jezus powiedział: uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem (…) a święci są z kolei wzorem życia do naśladowania.”

Z JEDNEJ STRONY JÓZEF MIAŁ WPŁYW NA KSZTAŁTOWANIE SIĘ CZŁOWIECZEŃSTWA JEZUSA, A Z DRUGIEJ POZWALAŁ JEMU KSZTAŁTOWAĆ SIEBIE. PODCZAS TEGOROCZNYCH CZUWAŃ WIELKOPOSTNYCH CHCEMY PRZYGLĄDAĆ SIĘ SERCU JÓZEFA I W JEGO CIENIU TRWAĆ PRZY KRZYŻU, ABY NASZE SERCA STAWAŁY SIĘ TAK, JAK I JEGO SERCE, PODOBNE DO SERCA JEZUSOWEGO.

Pomagają nam w tym fragmenty Listu Papieża Franciszka na Rok św. Józefa, zatytułowanego: „Ojcowskim sercem”.

Podziel się

PP
Menu